Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Baraka

Baraka

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bad Moon

Bad Moon

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Five Devils

The Five Devils

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ghosted

Ghosted

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Witness

Witness

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Conformist

The Conformist

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Quiet Man

The Quiet Man

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Jailer

Jailer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
She Wore a Yellow Ribbon

She Wore a Yellow Ribbon

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Straw Dogs

Straw Dogs

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Seven Days in May

Seven Days in May

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Train

The Train

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bad Day at Black Rock

Bad Day at Black Rock

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Barbie

Barbie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
Read the review Edit this entry  
10
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
Read the review Edit this entry  
09
Downhill Racer

Downhill Racer

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Damage

Damage

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sliver

Sliver

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry