Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Funny Face

Funny Face

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dark Days

Dark Days

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mon Oncle

Mon Oncle

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
My American Uncle

My American Uncle

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ticks

Ticks

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Suture

Suture

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Being There

Being There

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
America: The Motion Picture

America: The Motion Picture

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Without Grace

Without Grace

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stay Alive

Stay Alive

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Separation

Separation

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Trip Out

Trip Out

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Best Worst Movie

Best Worst Movie

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Troll 2

Troll 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scanners

Scanners

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The 50 Worst Movies Ever Made

The 50 Worst Movies Ever Made

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dead End Drive-In

Dead End Drive-In

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Woe

Woe

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Bubba Ho-tep

Bubba Ho-tep

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Frailty

Frailty

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry