Patrick has written 13 reviews for films during 2023.

  • Gran Turismo

    Gran Turismo

    Seems like a snobby asshole that everything worked out in life for…

  • Relic

    Relic

    ★★

    Weird sounds movie. What was that. Huh? Did you hear that. Yeah. Last 10 minutes are cool

  • Meg 2: The Trench

    Meg 2: The Trench

    ★½

    Not as good as the first. Kind of like Journey to the Center of the Earth but on the ocean floor. If there’s ever a third. I’ll still most likely watch it

  • Audition

    Audition

    ★½

    I’m not sure if there was so much hype about this movie but… I found it all pretty weak. I watched the version on Tubi. If there is another version I should have watched please let me know. The beagle dying was the only part that got to me

  • Secret Invasion

    Secret Invasion

    ★★

    It’s only 1 episode so far but, I legit don’t care about this story. It seems like a tv show specifically made for extras and side characters

  • The Flash

    The Flash

    ★★★

    The guy is a weirdo but the movie was mid. I enjoyed it. The younger Barry is annoying throughout the movie. Most of the cameos are digital but there are some real ones that were cool

  • Scream VI

    Scream VI

    ★★★½

    It’s a Scream movie. It was fun. Killers seemed like complete strangers. Only thing negative is no Neve Campbell. Boo

  • The Super Mario Bros. Movie

    The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

    They totally wrote it. With those accents in mind but changed it

  • Shazam! Fury of the Gods

    Shazam! Fury of the Gods

    ★★½

    Better than Black Adam but that’s not saying much

  • Cocaine Bear

    Cocaine Bear

    ★★½

    Needed more comedy considering. A surprising body count though with a good amount of gore. It was enjoyable

  • Creed III

    Creed III

    ★★★

    When Dame told Adonis he didn’t need him anymore after he helped him become champ. Reminded me a lot of Adonis leaving Rocky out after he helped start 2 decent spin off movies. Why should I feel like Dame is the bad guy? How did Adonis get there?

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★★

    Quantumania > Wakanda Forever