• The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Sir Alex Ferguson: Never Give In

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Pelé

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Honest Thief

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Greenland

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Athlete A

    ★★★½

  • Josep

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Artemis Fowl

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • LA Originals

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Mogul Mowgli

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • His House

    ★★★★

  • Time

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • 21 Bridges

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★½