Sort by

Pat289 has logged 101 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Equilibrium

Equilibrium

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Three Wishes for Cinderella

Three Wishes for Cinderella

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Below the Surface

Below the Surface

2016
×
★★
Edit this entry  
20
Marona's Fantastic Tale

Marona's Fantastic Tale

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Skin

Skin

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Isi & Ossi

Isi & Ossi

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
The Island of Dr. Moreau

The Island of Dr. Moreau

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Ghost and the Darkness

The Ghost and the Darkness

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fury

Fury

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Secret Garden

The Secret Garden

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hellzapoppin'

Hellzapoppin'

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blue Moon

Blue Moon

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Vexxer

The Vexxer

2007
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Dogs of War

The Dogs of War

1980
×
★★★½
Edit this entry  
15
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Heat

The Heat

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The People vs. Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Mothman Prophecies

The Mothman Prophecies

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Slither

Slither

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Braindead

Braindead

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bean

Bean

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Bay

The Bay

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Riding the Bullet

Riding the Bullet

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Saw

Saw

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Desperation

Desperation

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
1408

1408

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hannibal Rising

Hannibal Rising

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Suckerfish

Suckerfish

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry