pasope has logged 489 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Flower in the Mirror

Flower in the Mirror

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
Edit this entry  
28
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
Edit this entry  
25
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
Edit this entry  
19
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Edit this entry  
19
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Snowbound for Christmas

Snowbound for Christmas

2019
×
Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★
Edit this entry  
14
Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Edit this entry  
13
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Enchanted

Enchanted

2007
×
Edit this entry  
13
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
Edit this entry  
11
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★★
Edit this entry  
10
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Allegiant

Allegiant

2016
×
★★
Edit this entry  
02
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★½
Edit this entry  
01
Divergent

Divergent

2014
×
★★★
Edit this entry  
31
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
Edit this entry  
29
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★½
Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Downtown

Downtown

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Plan B

Plan B

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Beautiful Creatures

Beautiful Creatures

2013
×
★★½
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Silence

The Silence

2019
×
★★
Edit this entry