Sort by
  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★

  • Infinity Pool

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★

  • The Elephant Whisperers

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • Strange World

    ★★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★★

  • Mr. Harrigan's Phone

    ★★★

  • Smile

    ★★★½

  • The Kings of the World

    ★★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Good Nurse

    ★★★½

  • Causeway

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • The Whale

    ★★★★★

  • Argentina, 1985

    ★★★★½

  • Empire of Light

    ★★★★★

  • Pearl

    ★★★★½

  • Women Talking

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★½

  • She-Hulk: Attorney at Law

  • The Red Suitcase

    ★★★★

  • DC League of Super-Pets

    ★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • The Sea Beast

    ★★★★

  • The Flying Sailor

    ★★★

  • Ms. Marvel

  • Lightyear

    ★★★★½

  • An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

    ★★★★

  • Le Pupille

    ★★★★

  • Close

    ★★★★

  • Broker

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Ice Merchants

    ★★★★½

  • La Jauría

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • EO

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★★

  • My Year of Dicks

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • An Irish Goodbye

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • The Quiet Girl

    ★★★★½

  • Resurrection

    ★★★½

  • Watcher

    ★★★

  • Speak No Evil

    ★★★★