• In the Heights

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Tenet

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★

  • Final Space

    ★★★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • Anomalisa

    ★★★★★

  • Predestination

    ★★★★★

  • 300: Rise of an Empire

    ★★

  • Berserk: The Golden Age Arc III - The Advent

    ★★★★★

  • Seven Psychopaths

    ★★★★

  • Berserk: The Golden Age Arc II - The Battle for Doldrey

    ★★★★★

  • Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

    ★★★★★

  • Another

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • The Golden Compass

    ★★★★

  • The Dreamers

    ★★★★

  • The Piano Teacher

    ★★★★