• Emily the Criminal

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Escape from Mogadishu

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Val

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • The Neutral Ground

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Swan Song

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • All Light, Everywhere

    ★★★

  • Mass

    ★★★½

  • Prime Time

    ★★★

  • Cryptozoo

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½

  • Censor

    ★★½

  • Monster Hunter

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★½

  • Jiang Ziya: The Legend of Deification

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Arkansas

    ★★★½

  • Beastie Boys Story

    ★★★

  • Mulan

    ★★

  • Mayor

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Gunda

    ★★★½

  • Birds (Or How to Be One)

    ★★★

  • The Killing of Two Lovers

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★★

  • The Nest

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★