Parker has logged 37 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Grandma's Reading Glass

Grandma's Reading Glass

1900
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Horrible Dr. Hichcock

The Horrible Dr. Hichcock

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Swan Lake

Swan Lake

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Like the Clouds, Like the Wind

Like the Clouds, Like the Wind

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Things

Things

1989
×
Read the review Edit this entry  
24
The Sick Kitten

The Sick Kitten

1903
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Seeing Green

Seeing Green

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Devils

The Devils

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Santa Claus

Santa Claus

1898
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Assimilate

Assimilate

2019
×
Edit this entry  
17
Mercy Black

Mercy Black

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Building Chernobyl's MegaTomb

Building Chernobyl's MegaTomb

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

1928
×
★★★½
Edit this entry  
15
MouseHunt

MouseHunt

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mommy Dead and Dearest

Mommy Dead and Dearest

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Princess and the Goblin

The Princess and the Goblin

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Real Chernobyl

The Real Chernobyl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Platform

The Platform

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Chernobyl.3828

Chernobyl.3828

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Chernobyl Diaries

Chernobyl Diaries

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Puppet Master III: Toulon's Revenge

Puppet Master III: Toulon's Revenge

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Stuck

Stuck

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Good Enough: Making Shadowed

Good Enough: Making Shadowed

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Shadowed

Shadowed

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Holidays

Holidays

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Puppet Master II

Puppet Master II

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry