Sort by

Parker has logged 251 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Basket Case 3: The Progeny

Basket Case 3: The Progeny

1991
×
★★★½
Edit this entry  
16
Basket Case 2

Basket Case 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
09
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★½
Edit this entry  
26
Safe

Safe

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stardust

Stardust

2007
×
★★★½
Edit this entry  
18
Cooties

Cooties

2014
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Fan

The Fan

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Vibes

Vibes

1988
×
★★★½
Edit this entry  
29
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Earrings of Madame de...

The Earrings of Madame de...

1953
×
★★★★
Edit this entry  
14
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★½
Edit this entry  
07
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Don't Look Under the Bed

Don't Look Under the Bed

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Persona

Persona

1966
×
Read the review Edit this entry  
30
Fangs

Fangs

1981
×
Read the review Edit this entry  
22
Woman in the Dunes

Woman in the Dunes

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Ghost of Yotsuya

The Ghost of Yotsuya

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Drowning Mona

Drowning Mona

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rip Van Winkle

Rip Van Winkle

1896
×
Read the review Edit this entry  
02
CarousHELL

CarousHELL

2016
×
½
Edit this entry  
01
The Entity

The Entity

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Fan

The Fan

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
Read the review Edit this entry  
20
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Manitou

The Manitou

1978
×
Read the review Edit this entry  
18
Radioactive

Radioactive

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mountaintop Motel Massacre

Mountaintop Motel Massacre

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★★
Edit this entry  
11
Haunt Me

Haunt Me

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Brady Bunch Movie

The Brady Bunch Movie

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Sheep

Black Sheep

2006
×
★★★½
Edit this entry  
30
Tank Girl

Tank Girl

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dick Tracy

Dick Tracy

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Anaconda

Anaconda

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
Read the review Edit this entry