parker_roberts has logged 12 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Songwriter

Songwriter

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry