Sort by
  • Madame Web

  • Days, Months, Years and Nothing Else

    ★★★★

  • Argylle

    ★★

  • Miss

    ★★★★

  • Anyone But You

    ½

  • Napoleon

  • Society of the Snow

    ★★★★★

  • Poor Things

    ★★★★★

  • The Holdovers

    ★★★

  • Saltburn

    ★★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Perfect Days

    ★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • About Dry Grasses

    ★★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★★★

  • Miss

  • Air

    ★★★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★★

  • Shazam! Fury of the Gods

  • Creed III

    ★★

  • Rye Lane

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Talk to Me

    ★★★★

  • Black Adam

  • Obsession Kills.

    ★★★

  • Smile

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

  • Sanctuary

    ★★

  • The Good Nurse

    ★★

  • The Menu

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

  • Pearl

    ★★

  • Lady Chatterley's Lover

  • Bones and All

    ★★★★★

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★

  • TÁR

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Skinamarink

  • Nope

  • Thor: Love and Thunder

  • Moonage Daydream

    ★★★★★

  • Decision to Leave

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★

  • X

  • Everything Everywhere All at Once

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

  • The Worst Person in the World

  • Nomadland

  • In Between Dying

  • Shiva Baby

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Father

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Gentlemen

  • Little Women

    ★★

  • Klaus

  • The Fall

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Knives Out

  • Joker

    ★★★★½