Sort by
  • Brief Encounter

    ★★★★

  • Some Like It Hot

    ★★★★

  • Possession

    ★★

  • Naked

    ★★★★

  • The Grandmother

    ★★★

  • Two Strangers Who Meet Five Times

    ★★

  • The Purple Rose of Cairo

    ★★★

  • The House Is Black

    ★★★★

  • The Double Life of Véronique

    ★★★★

  • Talking Heads

    ★★★★

  • Titane

  • Tehran Is the Capital of Iran

    ★★

  • Carne

    ★★½

  • Paprika

    ★★½

  • All the Boys Are Called Patrick

    ★★½

  • Women's Quarter

    ★★

  • The Pleasure of Love in Iran

    ★★½

  • The Ruin

    ★★