Sort by
  • Attack on Titan The Final Chapters: Special 2

  • Smile

    ½

  • Don't Worry Darling

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Athena

    ★★★½

  • Leila's Brothers

  • Triangle of Sadness

  • Love, Death & Robots: Swarm

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

  • Love, Death & Robots: Jibaro

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

  • A Short Story

  • Don't Look Up

    ½

  • All Too Well: The Short Film

  • Leech

    ★★½

  • Squid Game

    ½

  • The Guilty

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★

  • Lamb

    ★★★

  • A Hero

    ★★★

  • Titane

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Save Ralph

    ★★★

  • Plaisir

    ★★★

  • Without Anything

    ½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The Frog

  • No Choice

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Nocturne

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Careless Crime

    ½

  • The Human Voice

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

  • Attack on Titan: Chronicle

  • The Wait

  • On The Shore: JUNK

    ★★

  • The Dark and the Wicked

    ★½

  • Devs

  • The Metamorphosis of Birds

  • The Invisible Man

    ★★½

  • White Winged Horse

    ★★½

  • Atabai

    ½

  • Walnut Tree

    ★★

  • Skin

    ★★★

  • Sun Children

    ★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

  • The Outsider

  • The Grudge

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

  • The Fall

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Unbelievable

  • National Theatre Live: Fleabag