Sort by
  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • L'Observateur

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • BTS World Tour: Love Yourself in Seoul

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Ellen DeGeneres: Relatable

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mission: Impossible – Fallout

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Set It Up

    ★★★½

  • Ocean's Eight

  • Burning

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Deadpool 2

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Dirty Computer

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Bao

    ★★

  • Alex Strangelove

  • James Acaster: Repertoire

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Tomb Raider

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Game Night

    ★★★★★

  • Annihilation

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

  • Searching

    ★★★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Pitch Perfect 3

    ½

  • Billy Star

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Unicorn Store

    ★★

  • I, Tonya

    ★★★

  • It

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★