Dave has logged 18 entries for films during January 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Grease Live

Grease Live

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Time Out of Mind

Time Out of Mind

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I'll See You in My Dreams

I'll See You in My Dreams

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Danny Collins

Danny Collins

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry