• Beautiful Boy

    ★★★★½

  • The House with a Clock in Its Walls

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Meg

    ★½

  • Skyscraper

    ★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★

  • Flavors of Youth

    ★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

  • Life of the Party

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★½

  • Bao

    ★★★★

  • Rampage

    ★★

  • Tomb Raider

    ★½

  • A Wrinkle in Time

    ★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Peter Rabbit

    ★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★

  • Kusama : Infinity

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • Colette

    ★★★½

  • Juliet, Naked

    ★★★½

  • American Animals

    ★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★½

  • Wonder

    ★★

  • Paddington 2

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Zoo

    ★★★

  • Geostorm

    ★★

  • Louis Theroux: Dark States

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • Victoria & Abdul

    ★★★★

  • Roman J. Israel, Esq.

    ★★★

  • Disobedience

    ★★★★

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★

  • Molly's Game

    ★★★½

  • It

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★

  • American Made

    ★★★

  • What Happened to Monday

    ★★★★

  • Edie

    ★★½

  • Hampstead

    ★★★

  • Rough Night

  • Despicable Me 3

    ½

  • 47 Meters Down

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Gifted

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Table 19

    ★★

  • Mad to Be Normal

    ★★★

  • Katherine Ryan: In Trouble

    ½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • Patti Cake$

    ★★★½

  • Thoroughbreds

    ★★½

  • The Big Sick

    ★★★

  • Assassin's Creed

  • Moana

    ★★★★

  • The Accountant

    ★★½