Caitlin✨ has logged 112 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Edit this entry  
06
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Phineas and Ferb: Summer Belongs to You!

Phineas and Ferb: Summer Belongs to You!

2010
×
★★★★
Edit this entry  
28
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Edit this entry  
20
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Edit this entry  
16
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★★
Edit this entry  
11
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Edit this entry  
05
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Edit this entry  
01
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Edit this entry  
26
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
P.S. Burn This Letter Please

P.S. Burn This Letter Please

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Barbie: Fairytopia

Barbie: Fairytopia

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Edit this entry  
14
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dolly Parton: Here I Am

Dolly Parton: Here I Am

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★
Edit this entry  
16
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★★
Edit this entry  
16
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Janis: Little Girl Blue

Janis: Little Girl Blue

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★
Edit this entry  
24
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★
Edit this entry  
19
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Edit this entry  
15
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★
Edit this entry  
12
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Our Little Sister

Our Little Sister

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Big

Big

1988
×
★★★★
Edit this entry  
02
White Riot

White Riot

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★
Edit this entry  
22
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
20
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
15
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Jungle Book

The Jungle Book

1967
×
★★★★
Edit this entry