Caitlin✨ has logged 37 entries for films rated ★★★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
11
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Wolf Children

Wolf Children

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
19
A Close Shave

A Close Shave

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Edit this entry