Caitlin✨ has logged 75 entries for films rated ★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Edit this entry  
11
Page Eight

Page Eight

2011
×
★★★
Edit this entry  
09
Sixty Six

Sixty Six

2006
×
★★★
Edit this entry  
06
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Orlando

Orlando

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★
Edit this entry  
18
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Society

Society

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★
Edit this entry  
26
Flavors of Youth

Flavors of Youth

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sherrybaby

Sherrybaby

2006
×
★★★
Edit this entry  
27
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pecker

Pecker

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★
Edit this entry  
10
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
04
My Neighbors the Yamadas

My Neighbors the Yamadas

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★
Edit this entry  
31
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Point Break

Point Break

1991
×
★★★
Edit this entry  
13
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
The Rescuers

The Rescuers

1977
×
★★★
Edit this entry  
03
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★
Edit this entry  
30
Frida

Frida

2002
×
★★★
Edit this entry  
25
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★
Edit this entry  
17
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★
Edit this entry  
05
Lust for Life

Lust for Life

1956
×
★★★
Edit this entry  
25
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★
Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★
Edit this entry  
10
The Craft

The Craft

1996
×
★★★
Edit this entry  
06
Sylvia

Sylvia

2003
×
★★★
Edit this entry  
04
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★★
Edit this entry  
27
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Goldstone

Goldstone

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sully

Sully

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Wendy Wu: Homecoming Warrior

Wendy Wu: Homecoming Warrior

2006
×
★★★
Edit this entry  
22
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★
Edit this entry  
15
Zoo

Zoo

2017
×
★★★
Edit this entry