Caitlin✨ has logged 58 entries for films rated ★★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Monsters vs Aliens

Monsters vs Aliens

2009
×
★★★½
Edit this entry  
26
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Edit this entry  
13
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★½
Edit this entry  
20
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★½
Edit this entry  
08
Score: A Film Music Documentary

Score: A Film Music Documentary

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Chicago

Chicago

2002
×
★★★½
Edit this entry  
18
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Military Wives

Military Wives

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
★★★½
Edit this entry  
14
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★½
Edit this entry  
11
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Blow

Blow

2001
×
★★★½
Edit this entry  
01
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
Milk

Milk

2008
×
★★★½
Edit this entry  
26
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★½
Edit this entry  
25
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★½
Edit this entry  
18
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Edit this entry  
30
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★½
Edit this entry  
20
Belle

Belle

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
Grandma

Grandma

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Deep Impact

Deep Impact

1998
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★½
Edit this entry  
03
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★½
Edit this entry  
23
Patti Cake$

Patti Cake$

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Edit this entry  
10
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Animals

Animals

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Fisherman’s Friends

Fisherman’s Friends

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Edit this entry  
23
Dave

Dave

1993
×
★★★½
Edit this entry  
19
Spy

Spy

2015
×
★★★½
Edit this entry