Caitlin✨ has logged 25 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Edit this entry  
25
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Edit this entry  
17
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Mary Shelley's Frankenstein

Mary Shelley's Frankenstein

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
G-Force

G-Force

2009
×
Read the review Edit this entry  
13
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Page Eight

Page Eight

2011
×
★★★
Edit this entry  
11
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Edit this entry  
10
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★½
Edit this entry  
09
Sixty Six

Sixty Six

2006
×
★★★
Edit this entry  
08
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Edit this entry  
02
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry