Caitlin✨ has logged 34 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sherrybaby

Sherrybaby

2006
×
★★★
Edit this entry  
28
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★½
Edit this entry  
24
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★½
Edit this entry  
24
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rango

Rango

2011
×
★½
Edit this entry  
22
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mirror

Mirror

1975
×
Read the review Edit this entry  
20
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★
Edit this entry  
20
Pecker

Pecker

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Edit this entry  
16
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★
Edit this entry  
14
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★
Edit this entry  
12
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
10
Our Little Sister

Our Little Sister

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Adult Life Skills

Adult Life Skills

2016
×
★★½
Edit this entry  
08
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★½
Edit this entry  
07
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
My Neighbors the Yamadas

My Neighbors the Yamadas

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Big

Big

1988
×
★★★★
Edit this entry  
03
Cure

Cure

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
White Riot

White Riot

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Stonewall

Stonewall

2015
×
Read the review Edit this entry