• The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • The Blazing World

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • His House

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Ma

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

  • Avengers: Endgame

  • Us

  • Captain Marvel

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • The Favourite

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

  • Black Panther

  • Hereditary

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

  • Spider-Man: Homecoming

  • Wonder Woman

  • It Comes at Night

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Logan

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Doctor Strange

  • Split

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

  • Zootopia

  • Deadpool

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Hateful Eight

  • The Martian

  • Room

  • Ant-Man

  • Inside Out

  • Mad Max: Fury Road

  • Avengers: Age of Ultron

  • The End of the Tour

    ★★★

  • The Witch

  • Kingsman: The Secret Service