Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Kim Ji-young, Born 1982

Kim Ji-young, Born 1982

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Black Widow

Black Widow

2021
×
Edit this entry  
21
Tacomplicado

Tacomplicado

2021
×
Edit this entry  
20
I Got Home Okay

I Got Home Okay

2020
×
Edit this entry  
17
Dead Pigs

Dead Pigs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
The Mexican Suitcase

The Mexican Suitcase

2011
×
★★★★
Edit this entry  
02
Zola

Zola

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Llévame Contigo

Llévame Contigo

×
★★
Edit this entry  
13
Veneno

Veneno

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The House of Flowers: The Movie

The House of Flowers: The Movie

2021
×
Edit this entry  
03
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Film Study

Film Study

1926
×
Edit this entry  
03
Nerve

Nerve

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Apocalypse After

Apocalypse After

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Muxes. Authentic, Fearless Seekers of Danger

Muxes. Authentic, Fearless Seekers of Danger

2005
×
★★½
Edit this entry  
30
Death Will Come and Shall Have Your Eyes

Death Will Come and Shall Have Your Eyes

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Your Father Was Born 100 Years Old, and So Was the Nakba

Your Father Was Born 100 Years Old, and So Was the Nakba

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Road to Palestine

The Road to Palestine

1985
×
Edit this entry  
16
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Doldrums or How to Cure Sadness

The Doldrums or How to Cure Sadness

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Appropriate Behavior

Appropriate Behavior

2014
×
★★½
Edit this entry  
25
The Letter

The Letter

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Refugio

Refugio

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Merlín

Merlín

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Mi co-ra-zón

Mi co-ra-zón

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rebellion for Love

Rebellion for Love

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Merlín

Merlín

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Darkest Days of Us

The Darkest Days of Us

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Spokeswoman

The Spokeswoman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Vever (For Barbara)

Vever (For Barbara)

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
A Month of Single Frames

A Month of Single Frames

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★★★
Edit this entry