Panta has logged 59 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Man Push Cart

Man Push Cart

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Marathon Family

The Marathon Family

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The She-Butterfly

The She-Butterfly

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
100 Meters

100 Meters

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Silence

The Silence

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Paprika

Paprika

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Man In The Hat

The Man In The Hat

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Endgame

Endgame

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shock Wave 2

Shock Wave 2

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Forever Love

Forever Love

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The German Lesson

The German Lesson

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Our Father's Keeper

Our Father's Keeper

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Death of a Fool

Death of a Fool

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hi, Mom

Hi, Mom

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Good Neighbour

The Good Neighbour

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Creature in the Dark

Creature in the Dark

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Flora & Ulysses

Flora & Ulysses

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
7 Boxes

7 Boxes

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Detective Chinatown 3

Detective Chinatown 3

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Guie’dani’s Navel

Guie’dani’s Navel

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Mully

Mully

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Amarcord

Amarcord

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Guie’dani’s Navel

Guie’dani’s Navel

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Loaded Monday

Loaded Monday

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Menocchio the Heretic

Menocchio the Heretic

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Master

Master

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Swordsman

The Swordsman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Do Ki

Do Ki

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Detective Chinatown 2

Detective Chinatown 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hello Mr. Billionaire

Hello Mr. Billionaire

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bath Buddy

Bath Buddy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Before/During/After

Before/During/After

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Glitch in the Matrix

A Glitch in the Matrix

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mystery 101: Words Can Kill

Mystery 101: Words Can Kill

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Headcheese the Movie

Headcheese the Movie

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Fine Pavement

A Fine Pavement

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
One Day We'll Talk About Today

One Day We'll Talk About Today

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jiang Ziya: The Legend of Deification

Jiang Ziya: The Legend of Deification

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Eyes On Me

Eyes On Me

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Let the child be the guide

Let the child be the guide

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Skookum: The Hunt for Bigfoot

Skookum: The Hunt for Bigfoot

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Little Big Women

Little Big Women

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Idiots and Angels

Idiots and Angels

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Academy of Magic

The Academy of Magic

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry