Patti has logged 61 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
Edit this entry  
22
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
Edit this entry  
21
The Inbetweeners Movie

The Inbetweeners Movie

2011
×
Edit this entry  
18
Dancing with the Birds

Dancing with the Birds

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
Read the review Edit this entry  
08
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
Read the review Edit this entry  
25
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
Read the review Edit this entry  
24
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
I Declare War

I Declare War

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
Read the review Edit this entry  
18
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
Read the review Edit this entry  
09
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Perfect Man

The Perfect Man

2005
×
Read the review Edit this entry  
26
Hustlers

Hustlers

2019
×
Edit this entry  
24
Superbad

Superbad

2007
×
Read the review Edit this entry  
21
Sharkwater

Sharkwater

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
Read the review Edit this entry  
23
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
Edit this entry  
23
Pilgrimage

Pilgrimage

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
Edit this entry  
22
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Batman

Batman

1989
×
Read the review Edit this entry  
16
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
Edit this entry  
15
Charlotte's Web

Charlotte's Web

2006
×
★★★★
Edit this entry  
10
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Precious

Precious

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry