• He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Seaspiracy

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • After We Collided

    ★½

  • Hamilton

  • Cats

  • Little Women

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Dancing with the Birds

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

  • Joker

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Men in Black: International

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • After

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

  • Captain Marvel

  • Kim Possible

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Dumplin'

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bird Box

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

  • Notes from Dunblane: Lessons from a School Shooting

  • Her Smell

    ★★½

  • Free Solo

    ★★★★★

  • The Favourite

  • Roma

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

  • Solo: A Star Wars Story

  • Avengers: Infinity War

  • Period. End of Sentence.

    ★★★★★

  • A Quiet Place

  • Black Panther

  • Mandy

    ★★★★½

  • Eighth Grade

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Titanic: 20 Years Later with James Cameron

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • SPF-18

    ½

  • Unicorn Store

    ★★★

  • I, Tonya

  • It

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

    ★★★★★