Sort by
  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Prey

    ★★★★

  • Honey Wagon

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Escape from Mogadishu

    ★★★★

  • Belle

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • The Mole: Undercover in North Korea

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Violet Evergarden: The Movie

    ★★★★★

  • A Whisker Away

    ★★★½

  • It's Fine, I Danced Today

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Re:ZERO -Starting Life in Another World- The Frozen Bond

    ★★★½

  • The Forest of Love

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Forbidden Halva

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Girls und Panzer das Finale: Part II

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Sound! Euphonium the Movie – Our Promise: A Brand New Day

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Fly Me to the Saitama

    ★★★★

  • Re:ZERO -Starting Life in Another World- Memory Snow

    ★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Fallout

    ★★★★½

  • Flavors of Youth

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Liz and the Blue Bird

    ★★★★★

  • Boro the Caterpillar

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Butterflies

    ★★★½

  • Girls und Panzer das Finale: Part I

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Godzilla: Planet of the Monsters

    ★★½

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★★

  • Baja's Studio

    ★★★★

  • Justice League

    ★★½

  • Ghost Stories

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★★

  • Goodbye Christopher Robin

    ★★★½

  • Jerry Before Seinfeld

    ★★½

  • The Vietnam War

    ★★★★½

  • 2048: Nowhere to Run

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★