Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
Edit this entry  
10
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
Edit this entry  
08
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
Edit this entry  
01
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
22
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
Edit this entry  
20
Frank

Frank

2014
×
Edit this entry  
20
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
Edit this entry  
18
I Dream in Another Language

I Dream in Another Language

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Edit this entry  
13
Good Bye Lenin!

Good Bye Lenin!

2003
×
★★★★
Edit this entry  
10
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fight Club

Fight Club

1999
×
Edit this entry  
07
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
Edit this entry  
01
Skhizein

Skhizein

2008
×
Edit this entry  
30
Happy Together

Happy Together

1997
×
Edit this entry  
18
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
Edit this entry  
10
Forgotten We’ll Be

Forgotten We’ll Be

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Edit this entry  
04
The Game

The Game

1997
×
Edit this entry  
24
Luca

Luca

2021
×
Edit this entry  
30
Every Thing Will Be Fine

Every Thing Will Be Fine

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Green Book

Green Book

2018
×
Edit this entry  
21
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Tales of an Immoral Couple

Tales of an Immoral Couple

2016
×
Edit this entry  
04
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
Edit this entry  
14
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
Edit this entry  
12
Lovesong

Lovesong

2016
×
Edit this entry  
10
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
Edit this entry  
22
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
Edit this entry  
21
Goodbye Forever Party

Goodbye Forever Party

2017
×
Edit this entry  
21
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Late Afternoon

Late Afternoon

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry