Sort by

pao has logged 26 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Christmas Special Vol. 1

Christmas Special Vol. 1

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Disney Channel's Theme: A History Mystery

Disney Channel's Theme: A History Mystery

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
BROCKHAMPTON Ends At The Fonda

BROCKHAMPTON Ends At The Fonda

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Split Ends

Split Ends

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Dirtbag

Dirtbag

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Falcon Lake

Falcon Lake

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Güeros

Güeros

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
Read the review Edit this entry  
15
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Joe Pera Talks You to Sleep

Joe Pera Talks You to Sleep

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spooky Buddies

Spooky Buddies

2011
×
Read the review Edit this entry  
10
Birthday (Bad Kid Stuff)

Birthday (Bad Kid Stuff)

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
Read the review Edit this entry  
06
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scooby-Doo! and the Goblin King

Scooby-Doo! and the Goblin King

2008
×
Read the review Edit this entry  
16
Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry