Sort by

Keith has logged 344 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Custody

Custody

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hell Baby

Hell Baby

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
P2

P2

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
16
A Walt Disney Christmas

A Walt Disney Christmas

1982
×
★★★
Edit this entry  
16
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Xtro

Xtro

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Terror in the Aisles

Terror in the Aisles

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
The Garbage Pail Kids Movie

The Garbage Pail Kids Movie

1987
×
Read the review Edit this entry  
02
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry