paige has logged 28 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gayby Baby

Gayby Baby

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lion

Lion

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Edit this entry  
15
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Fits

The Fits

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Edit this entry  
04
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Frank

Frank

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry