Sort by

Paige🌩 has logged 416 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Trust

Trust

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Barbie: A Fashion Fairytale

Barbie: A Fashion Fairytale

2010
×
Edit this entry  
27
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Get a Clue

Get a Clue

2002
×
★★★
Edit this entry  
26
White Noise

White Noise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★½
Edit this entry  
25
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ice Princess

Ice Princess

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Mean Creek

Mean Creek

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Keeping the Faith

Keeping the Faith

2000
×
★★★
Edit this entry  
21
Mrs. Harris Goes to Paris

Mrs. Harris Goes to Paris

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Barbie in A Christmas Carol

Barbie in A Christmas Carol

2008
×
Read prior review Edit this entry  
20
TÁR

TÁR

2022
×
★★
Edit this entry  
20
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
Read the review Edit this entry  
20
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
Edit this entry  
19
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
12
O Night Divine

O Night Divine

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
Edit this entry  
08
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★
Edit this entry  
07
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Pregnancy Pact

The Pregnancy Pact

2010
×
Edit this entry  
05
The Omen

The Omen

1976
×
★★★½
Edit this entry  
04
Youth

Youth

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Network

Network

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Safe

Safe

1995
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Lyle, Lyle, Crocodile

Lyle, Lyle, Crocodile

2022
×
★½
Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
Read the review Edit this entry  
23
Elton John Live: Farewell from Dodger Stadium

Elton John Live: Farewell from Dodger Stadium

2022
×
Edit this entry  
23
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Comet

Comet

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bye Bye Birdie

Bye Bye Birdie

1963
×
★★★½
Edit this entry  
17
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Edit this entry  
16
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★★
Edit this entry  
15
Dogfight

Dogfight

1991
×
★★★★
Edit this entry  
13
Circle of Friends

Circle of Friends

1995
×
★★★½
Edit this entry