Sort by

But Doctor... has logged 49 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Elvis

Elvis

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
24
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jerrod Carmichael: Rothaniel

Jerrod Carmichael: Rothaniel

2022
×
Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★
Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★
Edit this entry  
18
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Waiting to Exhale

Waiting to Exhale

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Compulsive Liar

Compulsive Liar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shrek the Musical

Shrek the Musical

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shrek

Shrek

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry