Sort by

meg has logged 23 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★
Edit this entry  
24
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
mother!

mother!

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★½
Edit this entry  
13
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★½
Edit this entry  
11
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★
Edit this entry  
06
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry