Sort by

Phoenix has logged 12 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bill Burr: Live at Red Rocks

Bill Burr: Live at Red Rocks

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Emergency

Emergency

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry