Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Red Balloon

The Red Balloon

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
All That Breathes

All That Breathes

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Holy Spider

Holy Spider

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Plane

Plane

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Honk for Jesus. Save Your Soul.

Honk for Jesus. Save Your Soul.

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wildcat

Wildcat

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody

Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Whale

The Whale

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blonde

Blonde

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Devotion

Devotion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spoiler Alert

Spoiler Alert

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Idina Menzel: Which Way to the Stage?

Idina Menzel: Which Way to the Stage?

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Redeem Team

The Redeem Team

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Navalny

Navalny

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
She Said

She Said

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Argentina, 1985

Argentina, 1985

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Till

Till

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry