• Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • F9

    ★★★

  • Four Roads

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • 22 vs. Earth

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Us Again

  • Cherry

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Censor

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Refractions

  • Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Love

  • Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Three Heads

  • Cookie Num Num

  • Dory Finding

  • Chore Day - The Incredibles Way

  • Dancing with the Cars

  • A Day in the Life of the Dead

  • To Fitness and Beyond

  • Unparalleled Parking

  • Soul of the City

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Eagle Necklace

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Eagle Necklace

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Canvas

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Still Processing

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • In My Room

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • The Human Voice

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • The Stunt Double

  • She Dies Tomorrow

    ★★½

  • Strasbourg 1518

  • Archive

    ★★