• Alone

    ★★★

  • Panic in the Radio

    ★★

  • Goods are to remedy ills

    ★★★

  • Wilderness

  • The Half of It

    ★★★

  • Off The Road

    ★★★

  • Be Careful What You Wish For

    ★★

  • Extraction

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Honeydew

    ★★

  • Levitic 11

    ★★

  • Evil Eye

    ★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★★★

  • The Hunt

    ★★

  • Mulan

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Fried Barry

    ★★★★

  • Bloodshot

    ★★

  • Su Rider

    ★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Roads Not Taken

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Salt of Tears

  • Onward

    ★★★★★

  • Gratification

    ★★★

  • Desolación

    ★★

  • La Moneda Mágica

  • The Father

    ★★★★★

  • Horse Girl

    ★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • La fortaleza

    ★★

  • Minari

    ★★

  • Summer White

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Working Girls

    ★★★

  • Farewell Amor

    ★★★

  • Identifying Features

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • They Salivate

    ★★

  • Amulet

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★

  • The Mole Agent

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★

  • Time

    ★★★

  • His House

    ★★★★★

  • For the Time Being

  • Una Curva Peligrosa

    ★★★

  • 32 Malasana Street

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • The Outsider

    ★★★★

  • Lost ID

    ★★★★

  • The Devil's Mark

  • The Grudge

    ★★★★

  • El Hombre Búfalo

    ★★

  • The Path Of The Sun

    ★★★

  • La Productora de mi Vida

  • Nogal.

    ★★

  • Not A Minute To Lose

    ★★

  • Pinocchio

    ★★★

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Routine: The Prohibition

    ★★★

  • Autumnal Sleeps

    ★★★★

  • Amor Mutante

  • Como Si Estuvieras

    ★★