Pablo I. has logged 33 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pusher III

Pusher III

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pusher II: With Blood on My Hands

Pusher II: With Blood on My Hands

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fear X

Fear X

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bleeder

Bleeder

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pusher

Pusher

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
El bolero de Raquel

El bolero de Raquel

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Young and the Damned

The Young and the Damned

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
I Am Not Handsome

I Am Not Handsome

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Santa

Santa

1932
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Border

Border

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Glass

Glass

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
After Earth

After Earth

2013
×
Read the review Edit this entry  
09
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Happening

The Happening

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Village

The Village

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Signs

Signs

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Prospect

Prospect

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry