Pablo I. has logged 301 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mom Went On Vacation

Mom Went On Vacation

2019
×
Edit this entry  
31
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
All the Ways of God

All the Ways of God

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Heirs

The Heirs

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Edit this entry  
25
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lorena, Light-footed Woman

Lorena, Light-footed Woman

2019
×
★★
Edit this entry  
13
Do You Know Thomas?

Do You Know Thomas?

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Sonora: The Devil’s Highway

Sonora: The Devil’s Highway

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Good Girls

The Good Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The King

The King

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ana & Bruno

Ana & Bruno

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The kids are back

The kids are back

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Mongolian Conspiracy

The Mongolian Conspiracy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Eternal Feminine

The Eternal Feminine

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sweet Family

Sweet Family

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Yves Saint Laurent

Yves Saint Laurent

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
Ghosts of Sugar Land

Ghosts of Sugar Land

2019
×
★★
Edit this entry  
09
55 Days at Peking

55 Days at Peking

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
King of Kings

King of Kings

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The King

The King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Greta

Greta

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Image Book

The Image Book

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
The Savage Innocents

The Savage Innocents

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Party Girl

Party Girl

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry