Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
15 Minutes of Shame

15 Minutes of Shame

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Professor

The Professor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Vivo

Vivo

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
O.G.

O.G.

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Paterno

Paterno

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Encounter

Encounter

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Huevos: Little Rooster's Egg-Cellent Adventure

Huevos: Little Rooster's Egg-Cellent Adventure

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Divergent

Divergent

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
All Madden

All Madden

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★★
Edit this entry  
28
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jolt

Jolt

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Cherry

Cherry

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fitzcarraldo

Fitzcarraldo

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Schumacher

Schumacher

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
1922

1922

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Prayers for the Stolen

Prayers for the Stolen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eréndira the Untamable

Eréndira the Untamable

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pachamama

Pachamama

2018
×
★★★
Edit this entry