• Softly, the current may bend our bodies

  • Hilda and the Mountain King

  • window-light, reels 1 - 2

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Stuck in a dream

    ★★★★★

  • Emergence Collapse

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Impossible to Find Something by Looking

    ★★★★★

  • Astro Gêmeo

    ★★★½

  • Volatile

  • War of Perception

    ★★★★

  • Fly Away with Me

  • Orbita

    ★★★★

  • Alone Sleeps the Water, Frozen She Awakes

    ★★★★★

  • My Grandmother Sits in the Garden

    ★★★★½

  • Ark

  • Arch

    ★★★★

  • Habitographied

  • Chapter 2: A Wet Bio Coder

  • Self-Portrait

    ★★★★★

  • Window

    ★★★★★

  • Bodies in Dissent

    ★★★½

  • Lucina Annulata

    ★★★★

  • Field of Vision

    ★★★★★

  • Eiffel

    ★★

  • the gospel according to them

    ★★★½

  • Durandarte

    ★★★★

  • Battle

    ★★½

  • Wild Mountain Thyme

    ½

  • Nature.Meadow.Sky.Long Shot

  • Private Collection

    ★★★½

  • East Village

    ★½

  • Shashin no Ma

  • Flowers Blooming In Our Throats

    ★★★★★

  • Propiedades de una esfera paralela

    ★★★★½

  • Glimpses from a Visit to Orkney in Summer 1995

    ★★★★½

  • Autofiction

    ★★★★½

  • Meine Liebe

    ★★★★

  • to forget

    ★★★★★

  • Wife of a Spy

    ★★★½

  • MASS

    ★★★★

  • Situated Deities

  • Entre les Images

  • The Backside of God

  • Valdediós

    ★★★

  • sin título (año pasado)

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Escape Velocity IV

  • Sublunary

    ★★★★½

  • Nitrate

  • I'm No Longer Here

    ★★★★★

  • Nottingham, New Forest, Mersea, Peckham

    ★★★½

  • Transcript

    ★★★★½

  • Someone, Somewhere

  • White Afro

    ★★★★★

  • El mar peinó a la orilla

    ★★★★

  • Anima

  • Chiyo

  • Parasite

    ★★★★★

  • I Am Easy to Find

    ★★★½

  • Songs of Ascension

  • It has to be lived once and dreamed twice

    ★★★★★

  • E-Ticket

  • Serenity

  • To the North for Nonexistence

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Moth

    ★★★

  • Obatala Film

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Last Year When the Train Passed By

    ★★★★★