Sort by
  • Asteroid City

  • The Assistant

  • Get Paid

    ½

  • Halloween Ends

  • Mr. Harrigan's Phone

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★★

  • The Good Nurse

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • Bones and All

    ★½

  • TÁR

    ★★½

  • Barbarian

    ★★★

  • They/Them

    ½

  • Honor Society

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★★½

  • Abandoned

  • Spiderhead

    ★★

  • Senior Year

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Metal Lords

  • Ambulance

    ★★★½

  • The Weekend Away

    ★★

  • The Adam Project

    ★★★★

  • No Exit

    ★½

  • Tyler Perry's A Madea Homecoming

    ½

  • The Batman

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Unkind

    ½

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • The Good Father: The Martin MacNeill Story

    ½

  • The Black Phone

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Spencer

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Val

    ★★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • The House Next Door: Meet the Blacks 2

    ½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • North Hollywood

    ★★★

  • The Unholy

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • TINA

    ★★★★½

  • Cherry

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Tom & Jerry

    ★★★★

  • On the Count of Three

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ½

  • Holidate

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★½