• Mother/Android

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Last Looks

    ★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • A Boy Called Christmas

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Night Teeth

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Intrusion

    ★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Nightbooks

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Kate

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Old Henry

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ★★½

  • Beckett

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • The Ice Road

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Fatherhood

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Infinite

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Things Heard & Seen

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Thunder Force

  • Voyagers

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Yes Day

    ★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • The Vault

    ★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Cherry

    ★★½

  • Chaos Walking

    ★★

  • Boss Level

    ★½

  • Together Together

    ★★★