owen has logged 22 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Rental

The Rental

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

1991
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
First Cow

First Cow

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Edit this entry  
19
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Half of It

The Half of It

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Tramps

Tramps

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Edit this entry  
07
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Troop Zero

Troop Zero

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Clue

Clue

1985
×
★★★
Edit this entry