owen has logged 276 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Teacher

A Teacher

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mariah Carey's Magical Christmas Special

Mariah Carey's Magical Christmas Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Teacher

A Teacher

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
Read the review Edit this entry  
14
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Undoing

The Undoing

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jigoku

Jigoku

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ten Years of La Haine

Ten Years of La Haine

2006
×
Edit this entry  
24
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fargo

Fargo

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★½
Edit this entry  
21
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
07
House

House

1977
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Polyester

Polyester

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry