owen has logged 20 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Badlands

Badlands

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Greener Grass

Greener Grass

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
Read the review Edit this entry  
03
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry